September 2018
SunMonTueWedThuFriSat
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
 

PROJELER

Hayata Dokun Derneği Projeleri:

 • Hayata Parmaklıklar Ardından Dokun: İnfaz Kurumlarında olan kadınların eğitim, sağlık ve cezaevi sonrasındaki istihdamları konularında destek vermek amaçlanmış, cezaevindeki kadınların tutuksuz tutuklu çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak hedeflenmiştir. Proje, 2010 yılından bu yana Hayata Dokun Derneği Kapsamında ülkemizdeki birçok infaz kurumunda sürdürülmektedir.
 • BEŞİK (Bebekleri Emek, Sevgi ve İlgiyle Kucaklıyoruz): Develet Koruması Altındaki bebeklerin büyütüldüğü çocuk yuvalarına destek olmak amacıyla; Gönüllü anne - babalarla bire bir sevgi ve eğitimle çocukların algılarını geliştirici faaliyetlerde bulunmak; bu şekilde, yuvalarda bulunan bebeklerin gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanır.
 • Hayata Dokunan Kütüphaneler Kütüphanesi: İstanbul Ticaret Üniversitesi desteğiyle Tekirdağ Şarköy İlköğretim Okulu Kütüphanesi Mayıs 2013’te, Muş Hasköy Alparslan Ortaokulu ve Korkut 75. Yıl İlkokulu Kütüphaneleri Nisan 2015’te Hayata Dokun Derneği katkılarıyla açılmıştır.  
 • Hayata Dokunan Çocuklar: Devlet koruması altında yaşayan çocukların fiziki koşullarının iyileştirilmesine destek olmak ve okul derslerine destek vermek amacıyla uzmanlarca olşturulan eğitim programlarının sürdürülmesidir. Çocukların eğitimlerine destek olurken, aynı zamanda duygusal eksikliklerinin tamamlamasına katkı sağlamak ve sosyal gereksinimlerini geliştirmek amaçlanmıştır.
 • Hayata Dokunan Üniversiteler: 2010’dan bu yana her yıl İstanbul Merkezli tüm devlet ve belli başlı özel üniversitelerde yapılan üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen çalıştaylardır. Bu çalıştaylarla, gerek akademik personelin gerekse öğrencilerin olduğu oturumlar da düzenlenerek, Geçmiş ve Günümüzde Kadının Sosyal Evrimi, Kadın Hakları: Hukuksal Olarak Ülkemizde Kadın Hakları, Kadın: Göç ve Cezaevi, Kadın ve Sanat, Kadın ve Edebiyat, Kadın Girişimciliği ve İstihdamı, Herbirinin Ardında Bir Anne Öyküsü Olan Kurum ve Cezaevi Çocukları başlıkları altında gençler bilgilendirilmekte ve proje alanında uzman olan ünlü simalarca desteklenmektedir.
 • Hayata Dokunan Ellerimiz: İhtiyacı olan kız öğrencilerle, burs vermek isteyen kişileri bir araya getirmek amaçlanır. Hayata Dokun Derneği’nin bu projesiyle iki üniversiteli genç kızımızın okumalarına destek olunmaktadır.
 • Hayata Dokunan Konserler: Jehan Barbur ve Su Soley’ce 2013 ve 2014’te gerçekleşen konserler Hayata Dokun Derneği Projelerine kaynak sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir.
 • Hayata Dokunan Parmaklar Resitalleri: Bir grup piyano öğrencisinin Hayata Dokun Derneği’nin Koruma Altında Olan arkadaşlarına destek vermek amacıyla her yıl 2 adet gerçekleştirilmektedir.

Hayata Dokun Derneği, projelerini gerçekleştirirken işbirlikçi ve paydaşları olan;

 • Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı
 • Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği
 • Türkiye Bilişim Derneği

Kurum ve kuruluşlarından destek alır.

 

 
Jehan Barbur Şarkılarıyla Hayata Dokunuyor Konseri

Sanatçı Jehan Barbur’un Hayata Dokun Derneği yararına verdiği konser İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği desteğiyle 26 Nisan 2013’te Bilgi Üniversitesi Kuştepe Ka...
DEVAMI...


Hayata Dokun’an Üniversiteler

2010’dan bu yana her yıl İstanbul Merkezli tüm devlet ve belli başlı özel üniversitelerde yapılan üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen konferans...
DEVAMI...


Hayata Dokun Derneği Kütüphanesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi desteğiyle Tekirdağ Şarköy İlköğretim Okulu’nda Hayata Dokun Derneği katkılarıyla Mayıs 2013’te Hayata Dokun Derneği Kütüphanesi a&cc...
DEVAMI...


Tüm projeler için tıklayınız